2009-01-27, Mariampol, Litwa
82. rocznica śmierci bł. Jerzego Matulewicza

W 82 rocznicę śmierci błog. Abp. J. Matulewicza , 27 stycznia 2009 r. o godz. 12 w mariampolskiej bazylice mniejszej pw. św. Michała Archanioła przy licznie zgromadzonych wiernych odbyła się uroczysta Msza św. Koncelebrze przewodniczył metropolita kowieński ks. abp Sigitas Tamkevičius, homilię wygłosił bp koszedarski Juozas Matulaitis. Poza nimi we Mszy brali udział biskupi: Rimantas Norvila, Jonas Boruta, Juozas Preikšas oraz Juozas Žemaitis MIC. Ponadto w koncelebrze brało udział 40 księży, w tym marianie z Mariampola, Kowna, Wilna i Łotwy oraz klerycy z kursów propedeutycznych seminariów w Telszach i Kownie.

Po zakończonej Mszy św. celebransi udali się do grobu bł. Jerzego Matulewicza, gdzie modlono się o rychłe ogłoszenie Go przez Kościół świętym, a także o nowe, święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego oraz o wstawiennictwo Błogosławionego dla duchowego odrodzenia Litwy.

Po skończonych modlitwach w kościele, w mariampolskim klasztorze odbył się uroczysty obiad dla biskupów, księży oraz kleryków biorących udział w uroczystościach. 


ks. Piotr Wojtonis MIC
________________________________________________

Strona główna             Marianie             Galeria             Kontakt
Odrodzenie    

Ojciec Odnowiciel    

Słowa Ojca Generała    

Program Roku Jubileuszowego    

Wydarzenia    

Materiały    

Wybór myśli    

Napisano o nas    
________________________________________
© 2009 Zgromadzenie Księży Marianów. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                           design: KM
________________________________________________

<< powrót do listy wydarzeń