2009-05-19, Grudziądz
Uroczystości jubileuszowe w parafii

W dniach 15-17 maja parafia Niepokalanego Serca NMP w Grudziądzu przeżywała uroczystości związane z 100. rocznicą odnowienia Zgromadzenia Marianów.
W piątek 15 maja przyjechał do nas ks. biskup Józef Wysocki, biskup pomocniczy diecezji elbląskiej, który spotkał się z dziećmi komunijnymi oraz ich rodzicami na zakończenie „Białego Tygodnia” i udzielił dzieciom błogosławieństwa na dalsze lata bliskości z Jezusem Eucharystycznym.
Uroczystą Eucharystią sprawowaną o godz. 18.30 rozpoczęliśmy świętowanie Jubileuszu naszego Zgromadzenia. Biskup podkreślił ważną rolę naszego Odnowiciela bł. Jerzego Matulewicza, który potrafił rozpoznać znaki czasu oraz kontynuować myśl i idee Założyciela, bł. Stanisława Papczyńskiego. Po mszy św. ksiądz biskup spotkał się na adoracji (Namiot Spotkania) z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
W sobotę 16 maja o godz. 15.00 sprawowaliśmy pod przewodnictwem księdza biskupa piękną liturgię pokutną dla młodzieży przed bierzmowaniem, a następnie wieczorem spotkaliśmy się na adoracji prowadzonej przez bpa Józefa. W spotkaniach brały udział między innymi siostry elżbietanki i wspólnota Neokatechumenatu.
W niedzielę ks. bp Wysocki głosił na wszystkich mszach okolicznościowe kazania. Następnie przewodniczył uroczystej sumie jubileuszowej, która była koncelebrowana także przez księży marianów. W homilii pięknie mówił o rzeczywistości Kościoła naszych czasów, w którą to wszczepiona jest także realnie wspólnota odnowionego Zgromadzenia Marianów. Uroczystość uświetnił chór parafialny „Tibi Mariae”. W czasie mszy św. o godz. 13.00 ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W uroczystościach uczestniczyli także księża proboszczowie z naszego dekanatu. Świętowanie zakończyliśmy wspólną agapą w domu zakonnym.

ks. Grzegorz Burdyński MIC

________________________________________________

Strona główna             Marianie             Galeria             Kontakt
Odrodzenie    

Ojciec Odnowiciel    

Słowa Ojca Generała    

Program Roku Jubileuszowego    

Wydarzenia    

Materiały    

Wybór myśli    

Napisano o nas    
________________________________________
© 2009 Zgromadzenie Księży Marianów. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                           design: KM
________________________________________________

<< powrót do listy wydarzeń