2009-01-27, Rzym
Święto bł. Jerzego Matulewicza w domu generalnym

We wtorkowy wieczór 27 stycznia kaplica domu generalnego księży marianów w Rzymie zgromadziła wielu naszych przyjaciół i współpracowników. Na doroczne święto ku czci bł. ojca Jerzego Matulewicza, Odnowiciela Zgromadzenia, zapraszamy zawsze tych, z którymi na co dzień spotykamy się w mniej świątecznych okolicznościach. Przybyły więc licznie siostry zakonne z wielu zgromadzeń, dla których pełnimy posługę kapelanów, nasz domowy lekarz, kilku księży i dziennikarzy, jak również okoliczni mieszkańcy przychodzący do nas często na mszę św. oraz nasi  znajomi i przyjaciele - w sumie blisko 50 osób.

Uroczystym nieszporom przewodniczył wikariusz generalny Zgromadzenia i przełożony domu ks. Marek Szczepaniak MIC, który wygłosił również homilię, przybliżającą postać Błogosławionego, ze szczególnym odniesieniem do patrona bieżącego roku, którym jest dla całego Kościoła św. Paweł Apostoł. Wspólną modlitwę uświetnił duet muzyków, grających na skrzypcach i instrumencie klawiszowym.

Po liturgii godzin wszyscy obecni przenieśli się do refektarza na świąteczną kolację, przygotowaną przez posługujące w naszym domu siostry józefitki. Spotkaniu przy stole towarzyszyła bardzo radosna atmosfera, będąca znakiem przyjaźni i braterstwa.

ks. Rafał Zalewski MIC

________________________________________________
Strona główna             Marianie             Galeria             Kontakt
Odrodzenie    

Ojciec Odnowiciel    

Słowa Ojca Generała    

Program Roku Jubileuszowego    

Wydarzenia    

Materiały    

Wybór myśli    

Napisano o nas    
________________________________________
© 2009 Zgromadzenie Księży Marianów. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                           design: KM
________________________________________________

<< powrót do listy wydarzeń